Scroll Top

Risk Altında mıyım?

Risk altında mıyım?

Demir eksikliği riski taşıdığınızı mı düşünüyorsunuz? Demir eksikliği her yaşta görülebilir. Bununla birlikte, bazı uzun süreli hastalıklar ve yaşam tarzı tercihleri demir eksikliği olasılığını artırır. Bunlar arasında kan kaybına neden olan, yiyeceklerden aldığınız demir miktarını etkileyen, demir açısından zengin yiyecekleri tüketmenizi kısıtlayan ya da vücudunuzun demir ihtiyacını artıran hastalıklar yer alır.

Hissettiğiniz “Sadece Biraz Yorgunluk”tan Fazlası mı?

Herkes zaman zaman yorulur ancak her gün kendinizi her gün yorgun hissediyorsanız, karşı karşıya olduğunuz durum bitkinlik olabilir. Yorgunluk ve bitkinlik arasındaki farkı nasıl anlayabiliriz?

Kronik Kalp Yetmezliği

Kronik kalp yetmezliği, kalbinizin yeterince iyi çalışmadığı ve vücudunuzun ihtiyaç duyduğu kanı organlara ve dokulara iletemediği anlamına gelir.

İnflamatuvar Bağırsak Hastalığı

İBH gastrointestinal sistemde (ince bağırsak ve kalın bağırsak) enflamasyonun meydana geldiği bir hastalık grubunun adıdır.

Kronik Böbrek Hastalığı

Eğer kronik böbrek hastalığı ya da yaygın adıyla KBH tanısı aldıysanız, sizde anemi gelişme olasılığı artar. Bu anemide demir eksikliğinin de rolü olabilir.