Scroll Top

Kadın Sağlığı

Demir, kadın sağlığı açısından önemlidir

Kadınların yeterince demir alamadığından daha fazla risk altında olduğu (adet dönemlerinde) ya da gebelik ve doğum sonrası gibi ilave demire ihtiyaç duyulabildiği zamanlar vardır. Belirli dönemlerde, özellikle gelişmenin hızlı olduğu dönemlerde ve adet görme başladığında, çocuklarınızın demir düzeylerini de düşünmeniz gerekebilir. Yani demir, her dönemde yaşamınızın önemli bir parçası olmalıdır.

Adet Dönemi

Adet dönemi, bir kadının hayatında önemli bir olaydır.  Adet dönemi; vücudunuz ve demir depolarınız açısından da zorluk oluşturabilir.

Gebelik Planlama

Bebek sahibi olmayı düşünmeye başladığınızda, folik asit takviyesi almak gibi konular aklınıza gelebilir ancak bunların yanında demir düzeylerinize de dikkat etmeniz gerekir.

Gebelik ve Doğum

Tebrikler, hamilesiniz. Hamilelik süresince yediklerinize dikkat etmeniz önemlidir. Demir, gebelikte bebeğin sağlıklı olması ve bebeğin sağlıklı bir şekilde gelişmesi açısından son derece önemlidir.

Doğum ve İlk Günler

Bebeğin dünyaya gelişi de bebeğin gelişimi de vücudun ihtiyaçlarını artıracaktır. Yeterince demir almanız doğumun zorluklarını atlatmanıza yardımcı olacaktır.

Sağlıklı Çocuklar İçin Demir

Anne olmak hayatınızı değiştirecek bir olaydır. Hamilelik döneminde demir alımı çok önemlidir, ayrıca çocuklarınızın bebekliklerinden ergenlik dönemine kadar sağlıklı olmalarında da önemli bir rol oynar.

Menopoz

Demir, her dönemde yaşamınızın önemli bir parçası olmalıdır.